Mám radost, že jste si udělali čas a navštívili moji stránku. Je malým vítězstvím mého souboje s počítačovou technikou a tak doufám, že se bude zlepšovat postupně s mými pokroky. :-) Pro stejně (ne)zdatné přidám malý návod: základní informace o mně jsou zde, filmografie a jiné zločiny zanechaly stopu zde, novinářský pohled na mne najdete zde, učesaná, nalíčená a usměvavá jsem zde a všelicosy bude asi nejčastěji obměňovaná a doplňovaná rubrika mých fotografických pokusů, tam mám svoje fotografické galerie.

 
 .smmmm

Výstava ve Svatošově galerii

6. ledna v 16. hodin zažiju první vernisáž ve svém životě!!! Mám velkou radost, že mě mí fotografičtí kamarádi pozvali, abych s nimi mohla vystavovat. Je nás jako u Poláčka celkem pět fotografů - Vašek Šilha, jediný profesionál mezi námi, Honza Svatoš, budoucí profesionál (studuje FAMU), můj přítel Ondřej Neff (můj fotoučitel), Jirka Vepřek velmi zdatný fotonadšenec a má maličkost. Společně jsme byli loni v srpnu v africké Keňi, kde jsme fotili asi šestnáct hodin denně, a po srdceryvném vyřazení odpadu každý vybral svoje poklady. Výstava se koná ve Svatošově galerii, Budějovická 55, Praha 4 (viz mapu). Fotky tam budou až do 8. února. Já jsem se nakonec rozhodla pro následující výběr:

Masajské dětičky mají úžasný tvar hlaviček a když se mi je podařilo pohladit zjistila jsem, že mají vlasy pevné jako drátky.Fotka je z jediné rybářské masajské vesnice na jezeře Baringo. Jinak jsou Masajové výhradně pastevci.

Na jaký nástroj hrál tento masajský stařeček opravdu prozradit nemohu, nepodařilo se mi to vypátrat. Nápěv i doprovod byl...tklivý.

To už je fotka z typické masajské pastevecké vesnice na Masai Mara. Všichni starší Masajové mají takto zakalené oči. Jejich chýše, ve kterých hoří otevřený oheň, nemají totiž žádné komíny a je tam dosti kouřmo.

To je trochu ukradená fotografie, takže ani nevím, ke kterému kmeni stařenka patří. Ukradená v tom smyslu, že ta modrooká černoška netušila, že ji mám právě v hledáčku.

Přechod pakoňů přes řeku Maru je pro fotografa totální nervák. Je to strhující drama a člověk se jen modlí, aby byl u těch nejlepších okamžiků včas a technicky správně.

Prach který pakoně při svém počtu zvíří při sestupu k řece dělá nádherný opar, takže fotka někdy vypadá spíš jako malba.

Zatímco se pakoně naprosto zbrkle a ozlomkrky vrhají do řeky, zebry si zachovávají svůj klid a vlastní tempíčko.

Musím uznat, že jsem klikoprd. Vašek Šilha, který jezdí do Keňi fotit sedm let, viděl prvního levharta až po třech letech. Tohohle krasavce jsem měla tu čest fotit svůj pátý den v Keňi u jezera Nakuru. Trochu jsem při tom měla trému.

V době velké migrace pakoňů je Masai Mara plná predátorů. Včetně úklidové čety, nespočetných skupinek supů. Určitě nepůjdou spát hladoví.

Zebry jsme potkávali každý den mockrát. Člověk nabyl dojmu, že jsou to taková obyčejná zvířátka, jakých je všude plno. Vlastě až když jsem se probírala fotkama, tak jsem zjistila, že svou bíločernou kombinací jsou výtvarně nejvděčnější.

Tohohle lva jsem si vyfotila poslední den, a jak je vidět, byla jsem už pěkně oprsklá. Náš průvodce a řidič John mě právem vynadal. Lví krasavec od nás byl jen tři metry a když se probudil měl můj objektiv skoro u nosu.

Celou dobu jsem sbírala fotografie pro plánovaný soubor Afrika ve dvou. Tihle lvíčci prostě nespolupracovali. Tvoří samostatný soubor dva plus jedna.

První zkouška
Nová inscenace ve Strašnickém.
(Klikni na foto!)22.1.2008

Výstava ve Svatošově galerii
Poprvé vystavuji. (Klikni na foto!)


4.1.2008

Listopadové Benátky
Pošmourno nevyšlo. (Klikni na foto!)


7.11.2007

Na jaře ve Florencii
Pár fotek a povídání z pozdního jara. (Klikni na foto!)


20.5.2007

 .
 .

počítadlo.abz.cz

 .    webová stránka
   herečky Ljuby Krbové
   kontakt Ljuba zavináč Krbová.cz
   foto v hlavičce:
   (C) Majka Votavová
  .